- Inkjet
- High yield
- Compatible with: Epson Expression Home XP-2100, XP-2105, XP-2150, XP-2155, XP-3100, XP-3105, XP-3150, XP-3155, XP-4100, XP-4105, XP-4150, XP-4155; WorkForce WF-2810DWF, WF-2820DWF, WF-2830DWF, WF-2835DWF, WF-2840DWF, WF-2845DWF, WF-2850DWF, WF-2870DWF
- Page yield: up to 500 black/350 colour
- Colour: CMYK
<
>
Epson 603XL Starfish Ink Cartridge High Yield CMYK Multipack C13T03A64010
You may also like
-
Product Code: SKU-611963Temporarily sold out
-
Product Code: HPN9K07AECurrently in stock
-
Product Code: HPF6U18AECurrently in stock
-
Product Code: HPF6U17AECurrently in stock
-
Product Code: HPF6U16AECurrently in stock
-
Product Code: HPL0S70AECurrently in stock
-
Product Code: HPN9K08AECurrently in stock
-
Product Code: CL150914 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Assorted |
| Type | Original |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Brand compatibility | Epson |
| Supply type | Multi pack |
| Compatibility | Expression Home XP-2100, XP-2105, XP-3100, XP-3105, XP-4100, XP-4105, WorkForce WF-2850DWF, WF-2835DWF, WF-2830DWF, WF-2810DWF |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black ink cartridges quantity | 1 |
| Colour ink cartridges quantity | 3 |
| Black ink volume | 8.9 ml |
| Colour ink volume | 4 ml |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| OEM code | C13T03A64010 |
| Country of origin | United Kingdom |
| Package width | 45 mm |
| Package depth | 168 mm |
| Package height | 155 mm |
| Package weight | 46 g |
| Package type | Blister |
| Products per pallet | 864 pc(s) |
| Pallet gross weight | 0 g |
| Master (outer) case width | 170 mm |
| Master (outer) case length | 370 mm |
| Master (outer) case height | 150 mm |
| Products per master (outer) case | 8 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 1.05 kg |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946670317 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet weight (UK) | 0 g |
| Products per pallet (UK) | 864 pc(s) |
| Products per pallet layer | 96 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 96 pc(s) |
| Minimum order quantity | 8 pc(s) |
Product Information
| Brand | Epson |
| Type | Ink |
Key Data
| Recyclable | Yes |
| REACH Requires Health & Safety Data Sheet | Yes |
Description
Alternatives
We are sorry but no alternatives are currently available.
