You may also like
-
Product Code: WS22490444 Stock Available
-
Product Code: BA77167Currently in stock
-
Product Code: FS9258181368 Stock Available
-
Product Code: HPF6U68AE132 Stock Available
-
Product Code: HPF6U67AE837 Stock Available
-
Product Code: KF01350Temporarily sold out
-
Product Code: KF04116557 Stock Available
-
Product Code: KF010951543 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | Brother |
| Compatibility | HL-L8260CDW, HL-L8360CDW, DCP-L8410CDW, MFC-L8690CDW, MFC-L8900CDW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Approximate page yield (black, ISO/IEC 19798) | 6500 pages |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Width | 183 mm |
| Depth | 140 mm |
| Height | 343 mm |
| Weight | 538 g |
| Package weight | 946 g |
| Package type | Box |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 30 pc(s) |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Products per pallet | 120 pc(s) |
| Pallet gross height | 17 cm |
| Pallet gross weight | 127.5 kg |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Toner |
Key Data
| Recyclable | Yes |
| REACH Requires Health & Safety Data Sheet | Yes |
Sustainability
Description
Designed to deliver optimal consistency, the genuine Brother TN-423BK black toner cartridge has been developed to create high-resolution monochrome documents from the first to the last time you print. With the capacity to print over 6,500 pages, the TN-423BK refill offers excellent value for money.
From the Manufacturer
You may also like
-
Product Code: WS22490444 Stock Available
-
Product Code: BA77167Currently in stock
-
Product Code: FS9258181368 Stock Available
-
Product Code: HPF6U68AE132 Stock Available
-
Product Code: HPF6U67AE837 Stock Available
-
Product Code: KF01350Temporarily sold out
-
Product Code: KF04116557 Stock Available
-
Product Code: KF010951543 Stock Available
Alternatives
We are sorry but no alternatives are currently available.
