- Prints 3,500 pages in accordance with ISO/IEC19798
- High quality genuine Brother cartridge
- Prevents waste to save you paper, time and money
<
>
Brother TN-325M Toner Cartridge High Yield Magenta TN325M
You may also like
-
Product Code: WX3455306 Stock Available
-
Product Code: BA70890Currently in stock
-
Product Code: BA66598Currently in stock
-
Product Code: BA67941Currently in stock
-
Product Code: BA67939Currently in stock
-
Product Code: BA67938Currently in stock
-
Product Code: FS638515175 Stock Available
-
Product Code: RH98112Currently in stock
Product Details
General Information
| Colour | Magenta |
| Type | Original |
| Printing colours | Magenta |
| Brand compatibility | Brother |
| Supply type | Single pack |
| Compatibility | DCP-9055CDN, DCP-9270CDN, HL-4140CN, HL-4150CDN, HL-4570CDW, HL-4570CDWT, MFC-9460CDN, MFC-9465CDN, MFC-9970CDWb |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour toner page yield | 3500 pages |
| Country of origin | China |
| Width | 166 mm |
| Depth | 120 mm |
| Height | 340 mm |
| Weight | 556 g |
| Package weight | 950 g |
| Package type | Box |
| Print technology | Laser printing |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Products per pallet | 144 pc(s) |
| Pallet gross height | 17.4 cm |
| Pallet gross weight | 146.5 kg |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Toner |
Key Data
| Recyclable | Yes |
| REACH Requires Health & Safety Data Sheet | Yes |
Description
Alternatives
We are sorry but no alternatives are currently available.
