You may also like
-
Product Code: WX187152329 Stock Available
-
Product Code: 2W009501222 Stock Available
-
Product Code: BLK70760Currently in stock
-
Product Code: BA76220Currently in stock
-
Product Code: BA76217Currently in stock
-
Product Code: 2W0399911 Stock Available
-
Product Code: 2W03975268 Stock Available
-
Product Code: 4790097 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Cyan |
| Type | Original |
| Printing colours | Cyan |
| Brand compatibility | Brother |
| Supply type | Single pack |
| Compatibility | MFC-J5330DW MFC-J5730DW MFC-J6530DW MFC-J6930DW MFC-J5930DW MFC-J6935DW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour ink page yield | 1500 pages |
| Colour ink type | Pigment-based ink |
| Print technology | Inkjet printing |
| Colour ink cartridges quantity | 1 |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Country of origin | Philippines |
| Width | 19 mm |
| Depth | 80 mm |
| Height | 92 mm |
| Weight | 53 g |
| Package weight | 61 g |
| Package type | Blister |
| Pallet gross height | 16.6 cm |
| Products per pallet | 4200 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 42 pc(s) |
| Layers per pallet | 7 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Pallet gross weight | 303.6 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Ink |
Key Data
| Recyclable | Yes |
| REACH Requires Health & Safety Data Sheet | Yes |
Sustainability
Description
Brother consider the environmental impact at every stage of your ink cartridge life cycle, reducing waste at landfill. All our hardware and ink cartridges are built to have as little impact on the environment as possible. \n\nGenuine Brother LC3219XLC high yield ink cartridge - worth it every time.
From the Manufacturer
You may also like
-
Product Code: WX187152329 Stock Available
-
Product Code: 2W009501222 Stock Available
-
Product Code: BLK70760Currently in stock
-
Product Code: BA76220Currently in stock
-
Product Code: BA76217Currently in stock
-
Product Code: 2W0399911 Stock Available
-
Product Code: 2W03975268 Stock Available
-
Product Code: 4790097 Stock Available
Alternatives
We are sorry but no alternatives are currently available.
