- Quick Disconnect (QD) to RJ9 connection
- Jabra Quick Disconnect (QD) to 3.5mm Jack Cable
- With Push To Talk capability
- Type: Coiled cord
- Length: 2m
<
>
Jabra Quick Disconnect (QD) to 3.5mm Jack Cable for Push-to-Talk 8800-01-104
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Product type | Cable |
| Brand compatibility | Jabra |
| Product colour | Black |
| Control type | Buttons |
| Connector 1 | Quick Disconnect (QD) |
| Connector 2 | 3.5 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 50 mm |
| Package depth | 50 mm |
| Package height | 100 mm |
| Package weight | 390 g |
| Compliance certificates | CE |
| Harmonized System (HS) code | 85189000 |
| Master (outer) case width | 680 mm |
| Master (outer) case length | 455 mm |
| Master (outer) case height | 177 mm |
| Master (outer) case gross weight | 10.3 kg |
| Products per master (outer) case | 240 pc(s) |
| Country of origin | China |
Product Information
| Brand | Jabra |
| Type | Headset Cable |
Description
Created for environments with certain security standards for communication and sound transmission, this cord enables an analogue QD headset to be used with a computer via the 3.5 mm TRRS jack with push-to-talk functionality. Suitable for use with PC devices only and is not suitable for use with mobile devices.
From the Manufacturer
Alternatives
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
