- A4 format
- 150 micron
- 50 pack
<
>
GBC HiClear A4 Binding Cover 150 Micron Clear (Pack of 50) 41600E
Product Details
General Information
| Colour | Clear |
| Format | A4 |
| Material | PVC |
| Product colour | Transparent |
| Thickness | 0.15 mm |
| Width | 210 mm |
| Depth | 10 mm |
| Height | 300 mm |
| Weight | 450 g |
| Quantity per pack | 50 pc(s) |
Product Information
| Brand | GBC |
| Type | Binding Covers |
Key Data
| ISO 14001 | Yes |
Description
Made from durable crystal-clear PVC, HiClear Binding Covers add a premium finishing touch to any document displaying the title page to its best effect, while protecting the document contents. Available in various pack sizes in clear or super clear finish, HiClear Covers come in different sizes and in lightweight to super heavyweight gauge.
