- A choice of standard and XL cartridge sizes
- Easily identifiable Suitcase image
- Convenient, 4-colour multipack
<
>
Epson 405XL Suitcase DURABrite Ultra Ink Cartridge High Yield Cyan C13T05H24010
You may also like
-
Product Code: WX01325271 Stock Available
-
Product Code: KF02643914 Stock Available
-
Product Code: EP67222Currently in stock
-
Product Code: EP67221Currently in stock
-
Product Code: EP67039Currently in stock
-
Product Code: AV1361050 Stock Available
-
Product Code: KF0147059 Stock Available
-
Product Code: KF011241057 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Cyan |
| Type | Original |
| Printing colours | Cyan |
| Brand compatibility | Epson |
| Supply type | Single pack |
| Compatibility | Workforce Pro \nWF-3820DFW\nWF-4820DFW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour ink cartridges quantity | 1 |
| Colour ink volume | 14.7 ml |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Country of origin | China |
| Package width | 32 mm |
| Package depth | 98 mm |
| Package height | 142 mm |
| Package weight | 60 g |
| Products per master (outer) case | 8 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 0 g |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946690827 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Minimum order quantity | 8 pc(s) |
Product Information
| Brand | Epson |
| Type | Ink |
Key Data
| Recyclable | Yes |
| REACH Requires Health & Safety Data Sheet | Yes |
Description
Alternatives
We are sorry but no alternatives are currently available.
