- Maximum card width: 95 mm
- Leaves your card clearly on display
- Great for receptions or trade fairs
- Fits snugly on to Deflecto literature holders
2+
<
>
Deflecto Business Card Holder DE701YTCRY
You may also like
-
Product Code: KF230251578 Stock Available
-
Product Code: WAC10933Temporarily sold out
-
Product Code: RE039602143 Stock Available
-
Product Code: HT00185124 Stock Available
-
Product Code: KF270016255 Stock Available
-
Product Code: 2W99437221 Stock Available
-
Product Code: BB00900108 Stock Available
-
Product Code: HT0018737 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Clear |
| Width | 3.9" |
| Product Name | Business Card Holder |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Manufacturer | Deflecto, LLC |
| Height | 1.8" |
| Country of Origin | China |
| Depth | 1.4" |
| Application/Usage | ID Card |
Product Information
| Brand | Legamaster |
| Type | SmartPhone Holder |
Key Data
| Recyclable | Yes |
| Contains Single Use Plastic | Yes |
Description
Ideal for reception areas, trade shows or exhibitions, this Deflecto Business Card Holder has a rigid construction that is clear for easy viewing of contents. The compact design sits neatly on a desk or reception area, or it can be mounted on Deflecto literature holders for a convenient combined brochure/business card display.
You may also like
-
Product Code: KF230251578 Stock Available
-
Product Code: WAC10933Temporarily sold out
-
Product Code: RE039602143 Stock Available
-
Product Code: HT00185124 Stock Available
-
Product Code: KF270016255 Stock Available
-
Product Code: 2W99437221 Stock Available
-
Product Code: BB00900108 Stock Available
-
Product Code: HT0018737 Stock Available
Alternatives
We are sorry but no alternatives are currently available.
