- Deeper black density
- Exceptional tonality in dark areas
- Photo quality feel
- Superb printed results in both colour and mono
<
>
Canon Glossy Photo Paper 4x6in (Pack of 50) 0775B081
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Finish type | Gloss |
| Media weight | 200 g/m² |
| Print technology | Inkjet |
| Sheets per pack | 50 sheets |
| Width | 102 mm |
| Height | 152 mm |
| Harmonized System (HS) code | 37032000 |
Product Information
| Brand | Canon |
| Type | Photo Paper |
Key Data
| ISO 14001 | Yes |
Description
Canon GP-501 Glossy Photo Paper 4x6" is the perfect solution for printing your holiday pictures at home. With a 200g/m2 base for a photo print feel and a rich glossy finish to bring out the very best detail and colour in your photos, this pack of 50 4x6” sheets offers great value for money along with the quality you can expect direct from your Canon inkjet printer and long life ChromaLife inks.
From the Manufacturer
Alternatives
We are sorry but no alternatives are currently available.
