- Prints 3,500 pages in accordance with ISO/IEC19798
- High quality genuine Brother cartridge
- Prevents waste to save you paper, time and money
<
>
Brother TN-326Y Toner Cartridge High Yield Yellow TN326Y
You may also like
-
Product Code: WX3470198 Stock Available
-
Product Code: BA73503Currently in stock
-
Product Code: BA73502Currently in stock
-
Product Code: BA73507Currently in stock
-
Product Code: PEN50BK789 Stock Available
-
Product Code: JDF23470Temporarily sold out
-
Product Code: RX04769119 Stock Available
-
Product Code: BC101142340 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Yellow |
| Type | Original |
| Printing colours | Yellow |
| Brand compatibility | Brother |
| Compatibility | HL-L8250CDN, HL-L8350CDW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour toner page yield | 3500 pages |
| Product colour | Black, Yellow |
| Country of origin | China |
| Width | 166 mm |
| Depth | 120 mm |
| Height | 340 mm |
| Weight | 563 g |
| Package weight | 886 g |
| Package type | Box |
| Print technology | Laser printing |
| Page yield footnote | ISO/IEC 19798 |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Products per pallet | 144 pc(s) |
| Pallet gross height | 17.3 cm |
| Pallet gross weight | 144.7 kg |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Toner |
Key Data
| Recyclable | Yes |
| REACH Requires Health & Safety Data Sheet | Yes |
Description
Alternatives
We are sorry but no alternatives are currently available.
