- Prints 1,500 pages in accordance with ISO/IEC19798
- High quality genuine Brother cartridge
- Prevents waste to save you paper, time and money
<
>
Brother TN-320Y Toner Cartridge Yellow TN320Y
You may also like
Product Details
General Information
| Colour | Yellow |
| Type | Original |
| Printing colours | Yellow |
| Brand compatibility | Brother |
| Compatibility | HL4140CN, HL4150CDN, HL4570CDW, HL4570CDWT, DCP9055CDN, DCP9270, MFC9460CDN, MFC9465CDN, MFC9970CDW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour toner page yield | 1500 pages |
| Country of origin | China |
| Width | 166 mm |
| Depth | 120 mm |
| Height | 340 mm |
| Weight | 490 g |
| Package weight | 920 g |
| Print technology | Laser printing |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Products per pallet | 144 pc(s) |
| Pallet gross height | 17.1 cm |
| Pallet gross weight | 142.6 kg |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Toner |
Key Data
| Recyclable | Yes |
| REACH Requires Health & Safety Data Sheet | Yes |
Description
Alternatives
We are sorry but no alternatives are currently available.
