- Prints 1,000 pages in accordance with ISO/IEC 19752.
- High quality genuine Brother cartridge.
- Prevents waste to save you paper, time and money.
<
>
Brother TN-2010 Toner Cartridge Black TN2010
You may also like
-
Product Code: KF012314255 Stock Available
-
Product Code: AV13734Temporarily sold out
-
Product Code: HPCF217ACurrently in stock
-
Product Code: HPCE285ADCurrently in stock
-
Product Code: KF25001358 Stock Available
-
Product Code: KF260823255 Stock Available
-
Product Code: JT70699855 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | Brother |
| Supply type | Single pack |
| Compatibility | DCP-7055, DCP-7055W, DCP-7057, DCP-7057E, HL-2130, HL-2132, HL-2135W |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 1000 pages |
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| Product colour | Black, Orange |
| Country of origin | Vietnam |
| Width | 113 mm |
| Depth | 199 mm |
| Height | 365 mm |
| Weight | 435 g |
| Package weight | 945 g |
| Print technology | Laser printing |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 42 pc(s) |
| Layers per pallet | 7 pc(s) |
| Products per pallet | 126 pc(s) |
| Pallet gross height | 16.7 cm |
| Pallet gross weight | 134.9 kg |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Approximate page yield (A4, black & white, ISO/IEC 19752) | 1000 pages |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Toner |
Key Data
| Recyclable | Yes |
| REACH Requires Health & Safety Data Sheet | Yes |
Description
Alternatives
We are sorry but no alternatives are currently available.
