You may also like
-
Product Code: XX91854382 Stock Available
-
Product Code: BB584851091 Stock Available
-
Product Code: BC175572 Stock Available
-
Product Code: PP000229206 Stock Available
-
Product Code: BA71392Currently in stock
-
Product Code: BA71391Currently in stock
-
Product Code: BA71389Currently in stock
-
Product Code: HT15178565 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Cyan |
| Type | Original |
| Printing colours | Cyan |
| Brand compatibility | Brother |
| Supply type | Single pack |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour ink page yield | 600 pages |
| Print technology | Inkjet printing |
| Colour ink cartridges quantity | 1 |
| Country of origin | Philippines |
| Width | 25 mm |
| Depth | 90 mm |
| Height | 115 mm |
| Weight | 35 g |
| Package weight | 69 g |
| Pallet gross height | 15.8 cm |
| Products per pallet | 3000 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 30 pc(s) |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Pallet gross weight | 216 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Ink |
Key Data
| Recyclable | Yes |
| REACH Requires Health & Safety Data Sheet | Yes |
Sustainability
Description
When it’s time to order your replacement printer ink, you can rely on Brother’s LC123C Cyan Ink Cartridge to ensure your printer remains in perfect working order and your printouts stay crystal clear.\n\nThough it can be tempting to buy less expensive, non-branded supplies, you should remember that refills and other cheap print cartridges can not only affect the quality of your prints but cause long-term damage to your printer.\n\nA great solution for home or small offices looking to reduce costs and improve output, this genuine LC123C Ink Cartridge in Cyan keeps your machine performing just as it should, providing you with better value for money in the long run and impressive results, every time.
From the Manufacturer
You may also like
-
Product Code: XX91854382 Stock Available
-
Product Code: BB584851091 Stock Available
-
Product Code: BC175572 Stock Available
-
Product Code: PP000229206 Stock Available
-
Product Code: BA71392Currently in stock
-
Product Code: BA71391Currently in stock
-
Product Code: BA71389Currently in stock
-
Product Code: HT15178565 Stock Available
Alternatives
We are sorry but no alternatives are currently available.
