- Colour: Black
- Dimensions: W78 x D253 x H323mm
- Made from hard wearing, high impact plastic
- Stylish curved design with dipped front for easy access
- Ideal for A4 brochures, catalogues, magazines and files
<
>
Avery Original Standard Magazine Rack Black 440SXBLK
Non-Returnable Product
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Product colour | Black, Black, Black, Black, Black, Black |
| Width | 250 mm |
| Spine width | 8 cm |
| Length | 320 mm |
| Package width | 255 mm |
| Package depth | 325 mm |
| Package height | 80 mm |
Product Information
| Brand | Avery |
| Type | Book Racks |
Key Data
| Recyclable | Yes |
Description
This convenient Avery magazine rack features a stylish curved design with a dipped front for easy retrieval of contents. Ideal for A4 brochures, catalogues, magazines and files, this magazine rack is made from hard wearing, high impact plastic for long lasting use. This black magazine rack measures W78 x D253 x H323mm.
