- Pack of 100 labels
- Colour: white
- Size: 139 x 99.1mm
- For use with inkjet printers
- QuickDRY technology for smudge free printing
- 25 sheets, 4 labels per sheet
<
>
Avery Inkjet Parcel Labels 4 Per Sheet White (Pack of 100) J8169-25
You may also like
-
Product Code: XX083872806 Stock Available
-
Product Code: KF010442207 Stock Available
-
Product Code: WX01486101 Stock Available
-
Product Code: PI32277Temporarily sold out
-
Product Code: KF240021030 Stock Available
-
Product Code: AV1361029 Stock Available
-
Product Code: PE05953234 Stock Available
-
Product Code: KF01488358 Stock Available
-
Product Code: 4790097 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Labels Per Sheet | 4 per sheet |
| Dimensions | 215x10x325mm |
| Country of Origin | UK |
| Form | A4 Sheets |
| For Inkjet Printers | Yes |
| Label Size | 139x99.1mm |
| Manufacturer | Avery UK |
| Weight | 340g |
Product Information
| Brand | Avery |
| Type | Large Labels |
Description
For use with inkjet printers, these Avery parcel labels feature QuickDry technology for smudge free printing. Each white label measures 139 x 99.1mm. This pack contains 25 A4 sheets, with 4 labels per sheet (100 labels in total).
You may also like
-
Product Code: XX083872806 Stock Available
-
Product Code: KF010442207 Stock Available
-
Product Code: WX01486101 Stock Available
-
Product Code: PI32277Temporarily sold out
-
Product Code: KF240021030 Stock Available
-
Product Code: AV1361029 Stock Available
-
Product Code: PE05953234 Stock Available
-
Product Code: KF01488358 Stock Available
-
Product Code: 4790097 Stock Available
Alternatives
We are sorry but no alternatives are currently available.
