- Removable flags for easy indexing
- Will stick on virtually any surface
- Easy to remove one flag at a time from the dispenser
- Transparent film on half of flag so that you can easily see text underneath
- Sign Here print
- Dispenser of 50 flags on each card
<
>
5 Star Sign Here Index Flags Tab with Red Arrow 46x25mm (Pack of 500) 935436
You may also like
-
Product Code: XX93608Temporarily sold out
-
Product Code: FS925869Temporarily sold out
-
Product Code: FS2966462754 Stock Available
-
Product Code: ST33231Temporarily sold out
-
Product Code: KF010729671 Stock Available
-
Product Code: FS2966382070 Stock Available
-
Product Code: GL522113931 Stock Available
-
Product Code: 4790037 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Yellow |
| Adhesive Type | Repositionable |
| Dimensions | 120x70x6mm |
| Printed | Sign Here |
| Manufacturer | The OT Group |
| Label size | 24x45mm |
| Weight | 110g |
Product Information
| Brand | 5 Star |
| Type | Flag |
Description
5 Star Office™ 'Sign Here' Index Flags are positionable film tabs that are ideal for highlighting on your documents where signatures are required. This pack contains 50 flags with the words 'Sign Here' printed on them in their own dispenser from which the flags can easily be removed one at a time . The flags have a water based adhesive that will stick to virtually any surface but does not leave any residue, but enable you reposition the flags.
Alternatives
We are sorry but no alternatives are currently available.
